absi vēsture

Sākums 2003.gadā pagrabā

absi pirmsākumi meklējami 2002.gada rudenī Dānijā, kad neliela grupiņa entuziastu uzsāka konceptuāli jaunas darījumu sistēmas izveidi. 2003.gada janvārī tika noslēgti līgumi ar pirmajiem dalībniekiem un pēc sešiem mēnešiem ar jaunās sistēmas starpniecību veikts pirmais darījums. Koncepcijas un tehnoloģijas pilnveide aizņēma daudz laika, un - gluži tāpat kā pārējiem celmlaužiem - uzņēmumam bija jāpārvar liela pretestība, jo ideju par jaunu maiņas darījumu veidu cilvēki sākotnēji uzņēma ar neslēptu skepsi. Koncepcijas izstrādē jau no paša sākuma bija iesaistīta starptautiska audita un biznesa konsultāciju kompānija Deloitte un, protams, risinājumi pastāvīgi tika saskaņoti ar Dānijas nodokļu administrāciju.

Pilnvērtīgi forums sāka funkcionēt un dalībnieku starpā veikto darījumu skaits un apjoms jūtami palielinājās tad, kad absi dalībnieku loks bija paplašinājies līdz vienam simtam.  Pateicoties darbinieku ieguldītajam darbam, lielajām investīcijām tehnoloģijās un klientu uzticībai, šodien absi ir kļuvis par neaizstājamu partneri Dānijas un Zviedrijas uzņēmēju ikdienā.

Absi-karte

absi ir viens no pirmajiem uzņēmumiem pasaulē, kas daudzpusēju maiņas darījumu veikšanai piedāvā arī maksājumu karti. Šodien absi-kartei ikdienā ir vairāk nekā 10000 lietotāju.

 

Dāvanu kartes un klientu lojalitātes programma

Kā veiksmīgs papildinājums absi B2B sistēmai Skandināvijā šobrīd tiek piedāvātas arī elektroniskās dāvanu kartes un klientu lojalitātes programma, kas pēc būtības ir ļoti līdzīga aviopārvadājumos ilgus gadus izmantotajai bonuspunktu uzkrāšanai.

Izraisa lielu interesi

absi ir izraisījis lielu interesi no mēdiju, organizāciju, biedrību un uzņēmumu puses.
Mums ir bijis gods savos pasākumos vieslektora statusā sveikt daudzus sabiedrībā zināmus un cienītus cilvēkus – rakstniekus, politiķus, ekspertus u.c. 
Gan nacionālie, gan arī starptautiskie mēdiji ir pauduši viedokli, ka absi darījumu sistēma nākotnē piedzīvos vēl lielāku izaugsmi.

   

 

Mūsu bija 100 – 200 – 400 – 580 – 850 – 1150 - ??

absi dalībnieku loks mērķtiecīgi ir ticis paplašināts, no Kopenhāgenas darbību pamazām izvēršot arī pārējos Dānijas reģionos, un no 2009.gada arī Zviedrijā. Šodien absi ir lielākais Skandināvijas maiņas darījumu forums maziem un vidējiem uzņēmumiem, kas no šā gada maija ir pieejams darījumiem arī Latvijas uzņēmumiem. Nākotnē absi plāno uzsākt darbību arī Norvēģijā un vairākās citās valstīs.

”Via Barter” SIA ir absi ekskluzīvais pārstāvis Latvijā. Uzņēmumu ir izveidojusi Ieva Ābiķe, kura ir uzkrājusi ļoti daudzveidīgu darba pieredzi, strādājot vadošos amatos dažādu nozaru uzņēmumos. 

”Ideja uzsākt darbību maiņas darījumu nozarē radās pēkšņi, kad arvien biežāk televīzijas ekrānos un laikrakstos parādījās informācija par ekonomikas lejupslīdi un par naudas līdzekļu arvien lielāku nepietiekamību valstī,” saka Ieva Ābiķe. ”Mani šis darbs ļoti iedvesmo un daru to gandrīz ar misijas apziņu, jo patiesi ticu, ka daudziem uzņēmumiem šodienas situācijā tas palīdzēs ne tikai izdzīvot, bet arī attīstīties.”